Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on sty 28, 2017 in Moja Toskania | 3 comments

Nie tak wyobrażam sobie stolicę kultury

Nie tak wyobrażam sobie stolicę kultury

Widok brudnych, smierdzących ulic w Pistoi moze tylko pozostawić smutek na twarzy. Czy tak wyobrażam sobie stolicę kultury? NIE!

Sobotni ranek tak przedstawia się w centrum historycznym. Dodam, że idąc do centrum, na jednym z pobliskich placów zauważyłam dwa auta, ktore sprzątają miasto. Panie, które prowadzą te auta rozmawiały tylko między sobą, po czym wyruszyły: każda w swoją stronę. Ale nie w stronę brudnych ulic. Bo dziś był dzien targowy i pewnie ulice muszą sprzatnąć dopiero po skonczonym targu. Ale po nocnych „balach” w knajpach w centrum Pistoia tak się nam przedstawia:

Inne ulice też nie przedstawiają się miło. Co na to turysci, którzy specjalnie przyjeżdżają, by obejrzeć z bliska stolicę kultury 2017? O mieszkancach nie mówię… Ale mieszkancy chyba mają w tym trochę winy?!

Oj smutek, smutek 🙁

3 komentarze

  1. Witam serdecznie. Tak to prawda,że to smutne. Coraz częściej to się zdarza nie tylko we Włoszech. Chociaż jak byliśmy w Gatteo to tam było czyściutko mimo, że często były różne imprezy w miasteczku. Po letnim karnawale gdzie było bardzo dużo konfetti i cukierków i serpentyn, rano było posprzątane. Pozdrawiam i dobrej nocki oraz miłej niedzieli

    • Dziekuje i pozdrawiam 😀

  2. Bez przesady. Po to są służby oczyszczania miasta, żeby to posprzątać.

    Miasto to miasto, a nie Disneyland.

    Pozdrawiam!

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *