Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu
Kontakt

Kontakt

Masz pytanie, chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Napisz maila. Informuję, że ze względu na wiele nadchodzących maili, moja odpowiedź trwa w czasie:

aleksandrakarolina.krol@gmail.com

Mała prośba: proszę o pisanie bez użycia polskich literek. Używam włoskiego systemu operacyjnego i zamiast polskich literek przychodzą do mnie kropki, przecinki i inne znaczki. To bardzo ważne, gdyż ułatwia mi czytanie Waszych maili.

Informacje dla piszących emaile:

Codziennie dostaję bardzo dużo maili. Dlatego zdarza się, ęe może uplynąć trochę czasu zanim odpowiem. Poniżej odpowiedzi na niektóre nurtujące pytania:

1.Dla tych, którzy chcą bym ich oprowadziła po danym mieście odpowiadam, że nie jestem przewodnikiem, nie posiadam na to licencji i nie mogę tego robić.

2.Osobom, które pytają o wyjaśnienie znaczenia danego słowa po włosku proszę o zerknięcie do internetu, wpisaniu danego słowa w wyszukiwarkę, poczytania w Wikipedii, połączeniu się ze stroną do tłumaczeń (np.w google translater) lub sięgniecie po słownik włosko-polski.

3. Osobom, które pytają o rozklad jazdy pociągów z miasta x do miasta y podpowiadam, że mogą wejść na stronę wloskich kolei państwowych: www.trenitalia.it . Oprocz godzin odjazdów wyświetli sie również cena biletu.

4.Osoby, które proszą o przesłanie im danego produktu toskańskiego, informuję, że niestety nie mogę sie tym zająć.

5. Niestety mieszkanie, w którym mieszkam w Toskanii, nie mogłoby pomieścić tych wszytkich, którzy zwracają się do mnie z prośbą o nocleg, zakwaterowanie itd. Na mojej stronie przedstawiam zaprzyjaznione eko-agroturystyki, gdzie za naprawdę niską cenę można wspaniale spędzić wakacje. Chętnie pomogę w zarezerwowaniu miejsca.

6.Nie prowadzę biura śledczego, nie zajmuję się odnajdywaniem osób, wywiadem środowiskowym, odkrywaniem tożsamosci innych itd.

7. Pod żadnym wzgledem nie zgadzam się, by ktokolwiek podszywał się pode mnie (używał moich danych, nicka itd.) w jakichkolwiek celach (np. by wygrywać konkursy kulinarne w internecie lub poza nim). Ponadto: zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (DZ.U.nr 24, poz. 83) zabronione jest kopiowanie i rozpowszechnianie tekstu i zdjęć umieszczonych na tej stronie bez wiedzy i zgody autorki. Nie zgadzam sie na kopiowanie i przywlaszczanie tekstu z mojego bloga pod czyimś imieniem czy nazwiskiem.

8.Osoby, które w celach handlowych proszą o znalezienie producenta takiego czy innego towaru, informuję, że nie zajmuje się tego typu pośrednictwami.

9.Osoby, które będą pisać pracę magisterską informuję, że nie mogę się zająć ani pisaniem konspektu ani ogólnie pisaniem ich pracy magisterskiej.  Moje publikacje oraz wiele artykułów dotyczących Toskanii zawieraj sporo informacji o tym regionie. W przypadku cytowania fragmentu tekstu z wybranego mojego bloga proszę o kontakt emailowy.

10.Nie zajmuję się korektą tekstów innych.

11.Nie jestem w stanie odpowiedzieć na maile z kilkunastoma pytaniami z serii książki-przewodnika typu:

gdzie w ogóle jechac do Toskanii, jakie miasta zwiedzic,

a jakie zabytki są w Toskanii i co polecam,

co jest w Toskanii do zobaczenia,

na jakie etapy podzielić wycieczkę w Toskanii, by była fajna,

jakie najciekawsze atrakcje dla dzieci można zobaczyć w promieniu do 200 km,

jakie najciekawsze atrakcje krajobrazowo – przyrodnicze polecam,

co można zjeść w Toskanii,

jak przejechać autostopem Toskanie,

gdzie są sklepy spozywcze w danym mieście,

jaka jest najlepsza restauracja w danym mieście,

co radzę ogólnie,

w co się ubrać,

i czy w ogóle warto…

Zapraszam do lektury Słodkich pieczonych kasztanów – toskańskich opowieści ze smakiem czy Fanklubu bułeczek z rozmarynem, gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawostek o Toskanii, opisy miast, świąt, festynów, jedzenia.

Ponadto piszę o różnych rzeczach na moim blogu i poruszam tematy, które ważne są również dla turysty wybierającego się do Toskanii.

12. Informacja dla Wydawnictw oraz Autorów:

Jestem autorką książek, a nie recenzentką. Prosze o nienadsyłanie propozycji recenzowania książek na moim blogu w zamian za 1 egzemplarz książki o tematyce, którą (tak się składa) również się zajmuje.

Aleksandra Seghi

8 komentarzy

 1. witam,
  czy jest możliwość wynajęcia 2 apartamentów
  ( 2 sypialnie + kuchnia + sanitariaty)
  dla dwóch dorosłych małżeństw w okresie
  po 15.V.2013 ? proszę podać jaki to jest rejon Toscanii
  jak wyglądają apartamenty itd, proszę o odpowiedż
  Pozdrawiam
  Artur Arciszewski

 2. witam

  co to jest saltimbocca?
  pozdr.mh

  • To wloskie danie. Chodzi o mieso zwijane w rulon i obsmazane w winie.

 3. Kilkakrotnie zwiedzalem Toskanie i jestem tym regionem zauroczony.Zawodowo zajmuje sie jubilerstwem a szczegolnie bursztynem.Prowadze warsztaty i ucze projektowania i wykonywania bizuterii.Chcialbym moj ukochany zawod realizowac pod niebem Toskanii.Chcialbym kupic nieruchomosc do remontu lub dom bedacy w ruinie.Prosze o pomoc.Wybieram sie do Toskanii w kwietniu.Pozdrawiam i zycze pomyslnosci w Nowym Roku

  • Bursztyn jest bliski memu sercu. Pozdrawiam 😀

 4. prosze o telefon 3345343642
  Piotr August Czerski
  Crasciana Bagni di Lucca

  • Witam, Interesuje mnie Pani osoba! I to co lubi Pani najbardziej! Pozdrawiam, Andrzej, Sadownik ogrodnik

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *