Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on sty 25, 2020 in Moja Toskania | 0 comments

Confetteria Bonacchi w centrum przestanie istnieć. Kolejny historyczny sklep przechodzi do historii

Confetteria Bonacchi w centrum przestanie istnieć. Kolejny historyczny sklep przechodzi do historii

Kolejny cios w świecie sklepów w Pistoi. O panu Riccardo, rzemieślniku sprzedającym i naprawiającym rowery pisałam w październiku zeszłego roku. Kliknijcie tutaj.

7 marca br. zamknie ostatecznie Confetteria Bonacchi. Można tam kupić słodycze, coś na prezent oraz confetti, włoskie czekoladki, migdały w polewie, darowane z okazji różnych rocznic (matura, chrzest, komunia, dyplom uniwersytecki, rocznice ślubu, ślub itd).

Confetteria nieprzerwanie działa od 85 lat. Sklep prowadziły trzy pokolenia. Ostatnie aż przez 50 lat. Właścicielką jest pani Vanda Poli. Współpracuje z panią Simonettą Barone. Za chwilę przejdą na emeryturę, stąd decyzja zamknięcia historycznej firmy.

Podobno kiedyś w tym miejscu był sklep z winem, potem rosticceria, sklep gastronomiczny gdzie można kupić dania na wynos.

Od niedawna pani Poli i Barone powiesiły w witrynach napisy o oddaniu działalności.

Panie próbują znaleźć kogoś, kto chciałby kontynuować pracę w tym sektorze. Ale niestety chętnych nie ma.

Myślę, że pierwszym problemem jest zbyt wysoki czynsz lokali w centrum historycznym Pistoi. Małe sklepiki dawno upadły, a trzymają się tylko duże sieciówki.

Confetteria Bonacchi działa od 1934 roku. Wyprzedaje wszystko, od słodyczy po srebrne przedmioty, woreczki na confetti, ramki czy talerze.

Ja zakupiłam śliczną małą szopkę przypominającą przedmioty firmy Thun.

Wśród wielu artykułów znalazłam też mosiężny garnek, malutki malutki do powieszenia. 1 euro, wprost symboliczna cena.

Łza się w oku kręci. Szkoda i jeszcze raz szkoda. Co powstanie na tym miejscu… Co będą sprzedawać… Pizzę na kawałki, etui do telefonów czy powstawnie kolejny bar.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *