Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on lis 6, 2023 in Moja Toskania | 0 comments

Taras Mascagni w Livorno

Taras Mascagni w Livorno

Jednym z najpiękniejszych tarasów widokowych we Włoszech jest Taras Mascagni. I nie chodzi tu o sam widok, ale taras. Znajduje się on wzdłuż morza i jest ogromny. Mierzy 8700 metrów kwadratowych , na których zostało położonych 34 800 kafeków białych i czarnych.

.

.

.

.

Został wybudowany w latach dwudziestych XX wieku, dokładnie w 1925 roku dzięki projektowi inżyniera Enrico Salvais we współpracy z Luigi Pastore. Z boku, w 1931 roku, powstał namiot, w którym grała orkiestra. Został zniszczony podczas II wojny światowej, ale później odbudowany.

.

.

Początkowo taras nosił imię Costanzo Ciano mieszkańca Livorno z partii faszystowskiej, ale po II wojnie światowej zmienił nazwę na Taras Mascagni, od kompozytora z Livorno, Pietro Mascagni.

.

.

.

Taras w przeciągu lat był niszczony przez morze, ale w końcu w latach dziewięćdziesiątych XX wieku został odnowiony wraz z zagospodarowaniem wokoło terenów zieleni. Wtedy to został również odbudowany namiot.

.

.

Taras jest atrakcją turystyczną, ale również celem spacerów mieszkańców Livorno. Tuż obok znajduje się również akwarium, które polecam by odwiedzić.

.

.

I jesz cze jedna ciekawostka. Na alei, która z centrum prowadzi do tarasu, posadzone zostały palmy daktylowe.

.

.

.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *