Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on kwi 11, 2023 in Moja Toskania | 0 comments

Nowy look podziemi stacji kolejowej Santa Maria Novella we Florencji

Nowy look podziemi stacji kolejowej Santa Maria Novella we Florencji

Wiele miesięcy minęło jak wreszcie podziemia głównej stacji kolejowej we Florencji doprowadzono do porządku. Minęło sporo czasu od kiedy rozpoczął się totalny remont. Najpierw oddano do użytku nowe sklepy. Powstał nawet Sturbacks, gdzie stoi wiecznie kolejka…

Zmiany dokonano też w toaletach. Wcześniej wcale nie było źle (od zawsze płatne utrzymane na dobrym poziomie), ale teraz jest tu mega wyperfumowane pomieszczenie, jak by truskawkami. Może kolor jest trochę przygnębiający, bo wszystko jest w czerni. Ale zapewniam, że jest za to czysto i schludnie.

Przez wiele miesięcy częśc podziemi bliżej Placu Unità d’Italia była niedokończona. Grzebano tam w elektryce, długo nie wiadomo było co zawiśnie na ścianach.

Aż tu wreszcie w marcu nastąpił koniec prac remontowych oraz inauguracja futurystycznej instalacji najnowszej generacji o nazwie The Gallery.

.

Osobiście przechodząc przez opisany fragment podziemi mam wrażenie znajdowania się w akwarium. Poniżej trochę danych technicznych: instalacja jest długa na 25 metrów, ekran rozpościera się w sumie na 200 metrów kwadratowych. Wyświetlane są reklamy. Przechodzień może obejrzec zarówno video jak i wsłuchac się w dźwięki.

.

.

Jak na Florencję to powiało nowoczesnością. Przechodnie zatrzymują się, przyglądają z dokładnością, komentują. Instalacja wzbudza zainteresowanie, a o to przecież chodziło i chodzi.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *