Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on lut 25, 2023 in Kuchnia toskańska, Kuchnia włoska, Moja Toskania | 0 comments

Pistoia: Sklep z pippi

Pistoia: Sklep z pippi

W Pistoi, w lipcu zeszłego roku, na ulicy Lastrone, otworzono sklep z pippi.

Są to ciastka, które tworzą tzw. koronę Świętego Bartłomieja. Są kruche, ale twardawe i dośc słodkie. Do tej pory korony z tymi ciastkami były sprzedawane podczas Święta Św. Bartłomieja, które przypada na 24 sierpnia (w Pistoi obchodzone jest dwa dni, również 23.08, możecie o tym przeczytac TUTAJ). Same ciatka można też dostac w piekarniach właśnie w okolicach Święta Św. Bartłomieja.

Sklep z pippi otwarty jest już tyle miesięcy, a mi dopiero dzisiaj rzucił się w oczy. Wraz z koleżanką postanowiłyśmy tam wejśc.

Ku zaskoczeniu działalnośc prowadzi były piłkarz drużyny z Pistoi, Francesco Calanchi, który postanowił zmienic zawód (jak dowiedziałam się z prasy przed słodkościami prowadził z rodzicami sklep mięsny). Pippi wypieka i sprzedaje wraz z żoną Eriką.

W centralnym miejscu witryny wyłożone są pippi klasyczne.

A po bokach pippi w różnych smakach, popatrzcie sami:

Ciastka można zjeśc na miejscu i zamówic do nich kawę lub herbatę.

Są one również i przede wszystkim sprzedawane na wynos. Na sztuki bądź w opakowaniach i ładnych pudełkach. W sam raz na prezent.

W sklepie jest bardzo mało miejca, więc znajduje się tam tylko jeden stół oraz wysoki stolik z trzema krzesłami.

Fajnym pomysłem jest TiramiPippo czyli tiramisù z ciastkami pippo.

Kiedy siedziałyśmy sobie i popijałyśmy kawę do sklepu wszedł starszy pan i kupił na wynos wszystkie małe TiramiPippo. Pani zakręciła słoiczki zakrętkami i włożyła do papierowej torby z rączkami.

Bardzo podoba mi się to nowe miejsce na mapie Pistoi. Z pewnością zajrzę tu nie jeden raz.

Sklep otwarty jest od wtorku do soboty w godzinach od 9 do 13 i od 16.30 do 19.30, a w niedzielę od 10.30 do 12.30 i od 16.30 do 19.00. W poniedziałek jest nieczynny.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *