Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on lis 15, 2022 in Moja Toskania | 0 comments

Rok Konsulatu Honorowego RP we Florencji

Rok Konsulatu Honorowego RP we Florencji

5 listopada minął rok od oficjalnego otwarcia Konsulatu Honorowego RP we Florencji. W zeszły weekend Pan Konsul Stefano Barlacchi spotkał się na uroczystym obiedzie z członkami dawnego Stowarzyszenia polsko włoskiego w Toskanii oraz z sympatykami tegoż stowarzyszenia.

Była to miła okazja to rozmów z rodakami. Dodatkowo wspomnieliśmy o piątkowym Święcie Niepodległości. Federico Bussani powiedział kilka słów o 11 listopada.

Zebrani podarowali Konsulowi kilka upominków z okazji roku działalności Konsulatu. Udało nam się między innymi kupic poezję Wisławy Szymborskiej po włosku.

Konsul natomiast podarował zgromadzonym kotyliony w polskich barwach, które będziemy mogli nosic na różne polskie uroczystości.

Nie będę rozpisywac się o wszystkich daniach, które nam serwowano. Opublikuję zdjęcia tych potraw.

Przystawki wege
Przystawki mięsne
Tagliolini dwukolorowe z prawdziwkami
Risotto all’ortolana (z warzywami)
Ravioli z serem cacio i gruszką posypane pistacją
Lody z owocami

Wymienię tylko deser, który bardzo chciałabym odtworzyc w domu. Mowa o torcie fedora fiorentina, dawnym przepisie, który ponownie ujrzał światło dzienne w jednej restauracji we Florencji. Pyszny! Składa się z biszkoptu dobrze nasączonego (muszę odkryc czym), bitej śmietany z łezkami czekoladowymi i wiśniami w syropie, a na wierzchu jest grubo starta gorzka czekolada.

Poniżej kilka zdjęc z tego sympatycznego polonijnego spotkania.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *