Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on sie 11, 2022 in Moja Toskania | 0 comments

Pisa Mover i Marconi Express, szybki dojazd na lotnisko

Pisa Mover i Marconi Express, szybki dojazd na lotnisko

By najszybciej dostac się do Toskanii można przyleciec samolotem do:

Florencji,

Pizy (loty ekonomiczne),

Bolonii (również loty ekonomiczne).

Z lotniska z Pizy do stacji kolejowej Pisa Główna jeździ Pisa Mover. To wagonik, który zawiezie nas w 5 minut do celu. Bilet w jedną stronę kosztuje 5 euro. Można go kupic wraz z biletem kolejowym na stacji albo przed samymi bramkami Movera. Tutaj możecie dowiedziec się więcej. Podam tylko ciekawostkę. Rezydenci gminy Piza mają możliwośc 6 razy w miesiącu przejazdu Moverem za kwotę 1,20 euro. Wagonik nie jeździ tylko ze stacji kolejowej na lotnisko, ale w połowie drogi zatrzymuje się na parkingu samochodowym.

Z lotniska z Florencji do centrum miasta (i na odwrót) jeździ tramwaj i to jest cudowne rozwiązanie. Jest tak dopiero od kilku lat i muszę powiedziec, że jest to wielka ulga.

Z lotniska z Bolonii do stacji kolejowej Bolonia Główna (i na odwrót) jeździ Marconi Express. To też wagonik, który zawiezie nas do celu w 7 i pół minuty (więcej info tutaj). Niestety bilet w jedną stronę kosztuje 9,20 euro, co jest stanowczo za dużo. Ale trzeba przyznac, że to wielka wygoda. Na autobus trzeba było czekac, czasem nie zabierał wszystkich bo był pełen oraz jechał przez całe miasto. Bez korków podróż trwała 20 minut. Z korkami oczywiście się wydłużała.

Lotnisko w Bolonii

Bilety na Marconi Express można kupic przed samym wejściem, przed bramkami. W sezonie jest kolejka do automatów. Ostatnio jeden z nich nie przyjmował wszystkich monet… Najlepiej więc płacic kartą. Muszę się z Wami podzielic ostanim moim odkryciem, a mianowicie za bilet można zapłacic już na samej bramce dotykając czytnik kartą płatniczą.

Jest jedno ale…. Kartą na bramce można zapłacic za jeden bilet. Jeśli jesteście we dwoje lub więcej osób, każdy z Was musi zapłacic swoją kartą.

Ta opcja bardzo przyspiesza podróż i jak dla mnie to rewelacja.

Pociąg regionalny w Toskanii

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *