Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on cze 6, 2022 in Moja Toskania | 0 comments

Warsztaty kulinarne: od 3 – 10 września 2022

Warsztaty kulinarne: od 3 – 10 września 2022

Serdecznie zapraszam na warsztaty kulinarne, które odbędą się w Villi Costa pod Lukką w dniach od 3 do 10 września br.

Właścicielką willi wakacyjnej jest Polka Maria Bandoni.

Znamy się już z 15 lat

Do dyspozycji jest 11 apartamentów o różnej wielkości. Najmniejszy apartament przeznaczony jest dla max 2 / 3 osób, a największy dla max 7 osób. Możecie więc przyjechać całą rodziną lub dużą grupą przyjaciół. Istnieje również możliwość wynajęcia całej willi (składa się z kilku apartamentów), to świetne rozwiązanie, jeśli przyjeżdżacie dużą grupą.

We wszystkich mieszkaniach kuchnie są w pełni wyposażone (naczynia, sztućce, kafetierki, garnki itd.), w łazienkach są suszarki, można też skorzystać z żelazka. Jest też dostęp do internetu bezprzewodowego. Jednym słowem niczego nie braknie.

Willę okala ogród, w którym można rozłożyć się na leżakach i zaczerpnąć słońca. Na grządkach rosną pachnące róże, ale również zioła potrzebne na nasz kurs gotowania:

rozmaryn, szałwia, bazylia czy mięta.

W ciągu tygodniowego pobytu w willi wakacyjnej zaplanowane są trzy dni gotowania. Daty spotkań kulinarnych to:

niedziela 04.09

poniedziałek 05.09

czwartek 08.09

Te dni będą przeznaczone na zagniatanie, krojenie, gotowanie i pieczenie.

Dni warsztatów mogą ulec zmianie, o czym oczywiście kursanci będą poinformowani z wyprzedzeniem.

Produkty spożywcze wybieram bardzo starannie. Warzywa i owoce kupuję u zaprzyjaźnionych rolników lub sprzedawców. Zawsze staram się zdobyć jakąś ciekawostkę, coś co właśnie rośnie w danym sezonie. Potrawy wybieram tak, żeby każdy był zadowolony. Np. jeśli ktoś nie lubi pikantnego peperoncino, to go nie dodajemy.

Pappa al pomodoro ze świeżą bazylią

Warsztaty rozpoczynamy o 10 rano. Każdy uczestnik kursu dostaje włoski fartuszek kuchenny. A na koniec kursu pamiątkowy dyplom.

W ciągu dwóch pierwszych dni warsztatów wspólnie przygotowujemy 1 przystawkę, 2 dania makaronowe oraz desery (ciasto i ciasteczka lub dwa ciasta lub deser w pucharkach). Jesteśmy w Toskanii, więc i dania są przeważająco właśnie z tego regionu. Lubimy bruschette, crostini, panzanellę, pappę di pomodoro, pici, cantuccini czy ricciarelli. W ogrodzie zbieramy miętę czy melisę i spontanicznie gotujemy sobie napary.

Natomiast trzeci dzień warsztatów będzie przeznaczony na robienie pizzy, schiacciaty czy toskańskiego chleba. Nauczymy się robić bigę czyli zaczyn, z którego będziemy potem wypiekać chleb.

W willi znajdują się dwa piece opalane drzewem. Jeden z nich będzie do naszej dyspozycji. Nauczymy się go rozpalać i wypiekać pizze czy chleb.

Zazwyczaj podczas kursu przychodzą nam na myśl jeszcze jakieś potrawy i spontanicznie dodajemy je do menu. Tak stało się na przykład ze smażeniem liści szałwi w cieście. Po przygotowaniu wszystkich potraw zabieramy się do nakrycia stołu i wspólnej biesiady.

Całość kończy się około godziny 14.30/14.45. Podczas obiadu serwowana jest woda naturalna i gazowana. W cenę kursu nie wchodzi wino.

Ilość miejsc na kurs jest ograniczona. Grupa może liczyć max 15 osób.

Natomiast w apartamentach może mieszkać jeszcze 25 osób.

Koszt trzydniowych warsztatów kulinarnych to 180 euro. Koszt noclegu zależy od apartamentu (informacji udziela Maria, właścicielka willi, kontakt mailowy: mariabandoni@italianrentals.com).

Rezerwacja pobytu oraz potwierdzenie uczestnictwa w kursie jest dokonywane indywidualnie. Z każdym pytaniem związanym z noclegiem zwrócimy się do właścicielki willi wakacyjnej pod Lukką. Specjalnie dla Was wybierze odpowiedni apartament i podpowie w każdej kwestii związanej z pobytem.

Podczas tygodniowego pobytu istnieje możliwość zorganizowania wycieczki do pobliskiej, słynnej w okolicy winnicy. Możemy pojechać tam na degustację win oraz oliwy z oliwek połączoną z prelekcją, na której dowiemy się jak zbierane są winogrona, jak rosną, jak produkuje się wino oraz oliwę itp.

Osoby zainteresowane warsztatami proszę o kontakt mailowy:

aleksandra.seghi@email.it

Kontakt mailowy do właścicielki willi wakacyjnej pod Lukką:

mariabandoni@italianrentals.com.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *