Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on kwi 4, 2022 in Eko Toskania, Moja Toskania | 0 comments

Kwietniowe Parki Tulipanów WANDER AND PICK

Kwietniowe Parki Tulipanów WANDER AND PICK

W Toskanii powstały trzy Parki Tulipanów o nazwie Wander and Pick. Znajdują się w Scandicci, Lastra a Signa oraz Sesto Fiorentino.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Le Tribù della Terra.

Sesto Fiorentino Park Tulipanów został otwarty 2 kwietnia. Posadzono 16.000 kwiatów o 45 odmianach. Przez cały okres kwitnienia można zabierać do domu tulipany wraz z cebulkami. Jedna sztuka kosztuje 1 euro. Wolontariusze ze stowarzyszenia objaśniają jak zbierać kwiaty, żeby nie uszkodzić cebulek.

Na pierwszy rzut oka Park Tulipanów w Sesto wydaje nam się mały. Ale dopiero później, kiedy przejdziemy się po wszystkich grządkach, zdajemy sobie sprawę, ile zostało włożone pracy w ich realizację.

Nie wszystkie tulipany jeszcze zakwitły, może lepiej udać się za tydzień lub dwa. Natomiast zapach roznosi się po okolicy, niektóre odmiany pachną intensywnie.

Inauguracja Parku Tulipanów w Lastra a Signa nastąpiła również 2 kwietnia. Posadzono 40.000 tulipanów w Giardino delle Mura.

Pomysł Parku Tulipanów w Scandicci odnawia się już od 4 lat. Kwiaty zostały posadzone w Parku Zamku, Castello dell’Acciaiolo. Zasadzono tam 200.000 kwiatów o 40 różnych odmianach.

Wszystkie trzy parki będą czynne przez 3 tygodnie kwietnia w godzinach od 10 do 19. Polecam, kwiaty są piękne i cieszą oczy.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *