Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on lis 14, 2021 in Moja Toskania | 0 comments

Kościół San Leone i ołtarz z Katedry

Kościół San Leone i ołtarz z Katedry

Dziesięc dni temu pokazywałam znajomej kościół Świętego Andrzeja. Okazuje się, że wstęp dla rezydentów miasta jest gratis, a przyjezdni muszą płacic. Nowośc. Pani sprzedająca bilety powiedziała, że tyczy się to tylko tego kościoła w Pistoi. A, że była bardzo rozmowna (bo turystów nie widac) to zdradziła nam, że obecnie otwarty jest kościół San Leone i w jego wnętrzu znajduje się wystawa dotycząca srebrnego ołtarza w Katedrze.

Poszłyśmy więc do San Leone.

Kościół ten jest prawie zamnkięty, szkoda, bo w środku jest piękny. Niestety do wejścia na wystawę potrzebny jest Green Pass. Oto jak kościół przedstawia się we wnętrzu.

Bohaterem wystawy jest ołtarz ze srebra znajdujący się w pobliskiej Katedrze. Można go zobaczyc z daleka zza krat, bądź z bliska z przewodnikiem (za opłatą). A w kościele San Leone na dużych panelach wyświetlane są wszystkie szczegóły ołtarza zrobionego przez złotników miasta.

Natomiast na panelu po lewej wyświetlane są zdjęcia z miasta.

Polecam zwiedzenie wystawy, ale przede wszystkim przyjrzenie się wnętrzu tego pięknego kościoła, który rzadko jest otwarty dla zwiedzających.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *