Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on sie 21, 2021 in Kuchnia włoska, Moja Toskania | 2 comments

Wspólne gotowanie już we wrześniu!

Wspólne gotowanie już we wrześniu!

Wielkimi krokami zbliżają się letnie warszaty kulinarne pod Lukką!

W dniach od 11 do 18 września do toskańskiej willi przyjadą miłośnicy włoskiej kuchni, by wspólnie gotowac i piec. Spotkamy się trzy razy: w niedzielę 12 września, środę 15 września oraz czwartek 16 września.

Warsztaty rozpoczniemy o 10 rano. Każdy uczestnik kursu dostanie włoski fartuszek kuchenny. A na koniec kursu pamiątkowy dyplom.

W ciągu dwóch pierwszych dni warsztatów wspólnie przygotujemy 1 przystawkę, 2 dania makaronowe oraz desery (ciasto i ciasteczka lub dwa ciasta lub deser w pucharkach). Jesteśmy w Toskanii, więc i dania są przeważająco właśnie z tego regionu. Lubimy bruschette, crostini, panzanellę, pappę di pomodoro, pici, cantuccini czy ricciarelli. W ogrodzie zbierzemy miętę czy melisę i spontanicznie gotujemy sobie napary.

Natomiast trzeci dzień warsztatów będzie przeznaczony na robienie pizzy, schiacciaty czy toskańskiego chleba. Nauczymy się robić bigę czyli zaczyn, z którego będziemy potem wypiekać chleb.

W willi znajdują się dwa piece opalane drzewem. Jeden z nich będzie do naszej dyspozycji. Nauczymy się go rozpalać i wypiekać pizze czy chleb.

Podczas tygodniowego pobytu przewidziana jest również wizyta w historycznej winniccy na wzgórzach Lukki. W programie degustacja wina i oliwy najwyższej jakości oraz możliwośc zakupu.

Pozostało jeszcze kilka miejsc na warsztaty.

Osoby zainteresowane wspólnym gotowaniem i pieczeniem oraz dobrą zabawą w super towarzystwie proszę o kontakt mailowy:

aleksandra.seghi@email.it

Więcej informacji w poście tutaj.

2 komentarze

  1. Nie możemy się doczekać 🙂

    • 🙂

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *