Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on sie 4, 2021 in Moja Toskania | 0 comments

Pistoia. Zmiana reguł w temacie segregacji śmieci

Pistoia. Zmiana reguł w temacie segregacji śmieci

Po centrum historycznym w Pistoi pora na zmiany poza strefą ograniczonego ruchu. Jak się dowiedziałam wczoraj przynależę do strefy nr. 5 w mieście. Od 3 sierpnia obowiązuje nas nowy system segregowania śmieci. Oto nowości. Dostałam zestaw. Oto żółty kosz do papieru.

Dotychczas papier składowaliśmy w worku papierowym. Raz na dwa tygodnie zapełnione worki mogliśmy wystawiać przed dom.

Teraz papier będą zabierać raz w tygodniu, w mojej strefie w poniedziałek. Natomiast w piątek trzeba będzie wystawiać plastik, metal, tetrapak i styropian. Do tego służą niebieskie worki. Dodatkowo w niedalekiej przyszłości na skrzyżowaniu zostanie zlikwidowany kosz na odpady organiczne, które trzeba będzie wystawiać w brązowym koszyczku.

Pytanie tylko czy będzie można składować je w siatce czy bezpośrednio w koszyczku? Bo jak bez siatki to już wyobrażam sobie jak będzie pięknie i pachnąco…

Zestaw nowego segregowania śmieci

Do szkła dostaliśmy siatkę, z którą później udamy się do śmietnika. Ale jeszcze go nie ma, narazie jest śmietnik na odpady plastkowo szklane. Później nastąpi podział na szkło i plastik.

Kalendarz odbioru śmieci

Jednym słowem dzieje się. Idzie nowe i ciekawe jaki będzie odzew. Zestaw do segregowania był rozwożony po domach, a Ci, którzy akurat nie byli obecni mogli go odebrać w punkcie firmy zajmującej się śmieciami.

Na żółtym koszu należy napisać swoje nazwisko. Dzięki temu jeśli ktoś źle będzie segregował śmieci i zostanie nakryty to dostanie mandacik.

Czy ludzie będą się stosować czy raczej cofną się w temacie segregacji i zaczną wszystko wyrzucać do śmieci niedzielonych. Czyli do zbiorczego śmietnika na skrzyżowaniu ulic. Czas pokaże.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *