Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on lip 3, 2021 in Moja Toskania | 0 comments

Testy antygenowe Covid gratis we Florencji

Testy antygenowe Covid gratis we Florencji

W wielu włoskich miastach Włoski Czerwony Krzyż wykonuje testy antygenowe Covid gratis. Stało się to możliwe dzięki środkom z Unii Europejskiej pozwalającym na wykonanie dziennie 3000 testów antygenowyh gratis. Wyniki testów drukowane są w dwóch językach, włoskim oraz angielskim. To bardzo ważna wiadomość dla tych, którzy wybierają się poza granice Włoch. Testy wymagane są bowiem w języku angielskim.

We Florencji Czerwony Krzyż postawił namioty po lewej stronie stacji kolejowej (wychodząc od stacji). Zainteresowanie jest spore, więc radzę, żebyście w kolejce ustawili się w godzinie obiadowej. Będzie wtedy mniej oczekiwania.

Na stronie Włoskiego Czerwonego Krzyża z Florencji widnieje informacja, że testy wykonywane są w godzinach od 8 do 20. Jednak ostatni test będzie wykonany pół godziny przed zamknięciem. W rzeczywistości wygląda to inaczej. Ostatnia osoba zostaje przyjęta o godzinie 18.30.

W kolejce stoi sporo obcokrajowców, którzy potrzebują wyniki testów do wyjazdu. Przedstawiają oni paszporty oraz podają adresy tymczasowego zamieszkania we Włoszech. Włosi przedstawiają kartę z kodem fiskalny, która zostaje zeskanowana przez wolontariuszy z Czerwonego Krzyża. Automatycznie pokazują się informacje o nas. Panie dodatkowo pytają o numer telefonu, adres mailowy. Następnie przechodzimy do kolejki przed namiotem, w którym robią testy.

W namiocie są dwa punkty robienia testów. Wolontariusze pytają się czy to nasz pierwszy test czy już wiemy jak to działa. Jeśli jesteśmy pierwszy raz to wszystko objaśniają. Wszyscy są bardzo mili, a jeśli są dzieci to dodatkowo czuć pomoc.

Po wykonaniu testu należy poczekać 15 minut poza namiotem. Na skrzynkę mailową przychodzi password i link, z którym mamy się połączyć. Drugi mail informuje, że wyniki testu są gotowe i możemy połączyć się z linkiem. Klikamy na link, wpisujemy nasz kod fiskalny lub inne dane (pewnie w przypadku obcokrajowców nr. paszportu lub dokumentu tożsamości), password i wyświetla się wynik testu.

Dokument możemy ściągnąć w pdfie i wydrukować.

Testy mają ważność 48 h.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *