Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on kwi 9, 2021 in Moja Toskania | 0 comments

Po pełnych 6 tygodniach w strefie czerwonej Pistoia powraca do koloru pomarańczowego

Po pełnych 6 tygodniach w strefie czerwonej Pistoia powraca do koloru pomarańczowego

Kilka godzin temu dotarła do nas wiadomość, na którą czekamy od półtora miesiąca. W poniedziałek, 12 kwietnia, Pistoia przejdzie do strefy pomarańczowej!

Co takiego się zmieni? Przede wszystkim dzieci pójdą do szkoły. Nie mamy jeszcze oficjalnego potwierdzenia od dyrektora placówki, do której chodzi Julcia, ale mamy nadzieję, że lada moment do nas dotrze.

Otwarte zostaną centra handlowe, ale tylko od poniedziałku do piątku. Otwarte będą też sklepy odzieżowe w miastach oraz inne sklepy, które nie wchodziły w kategorię spożywczych.

Restauracje i bary nadal będą prowadzić sprzedaż tylko na wynos. Zakaz jedzenia i picia na ulicach i w parkach w godzinach od 18 do 5.

Będzie można poruszać się w obrębie gminy. Możliwe będą odwiedziny u rodziny lub przyjaciół, ale tylko raz dziennie (albo do jednych albo do drugich), w tej samej gminie. Odwiedziny w dwie osoby plus dzieci poniżej 14 lat i osoby niepełnosprawne. W gminach z 5000 mieszkańców będą zezwolone wyjazdu poza gminę w obrębie 30 km, ale z zakazem wjazdu do miasta „stolicy” prowincji.

Będzie można uprawiać sport w obrębie gminy. W strefie czerwonej trzeba było trzymać się okolic miejsca zamieszkania.

Nadal będzie obowiązywać godzina policyjna od godziny 22.00 do 5.00.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *