Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on mar 27, 2021 in Moja Toskania | 0 comments

Pistoia piąty tydzień w czerwonej strefie. Dołącza do niej cała Toskania

Pistoia piąty tydzień w czerwonej strefie. Dołącza do niej cała Toskania

Od poniedziałku, 29 marca, Toskania przechodzi w całości do czerwonej strefy. Rozporządzenie będzie obowiązywać do 6 kwietnia br.

Region przewyższył limit zachorowań, który wynosi 250 osób pozytywnych na koronawirusa na 100 tysięcy mieszkańców. W Toskanii według ostatnich badań w ciągu 7 dni wskaźnik ten wyniósł 251 osoby pozytywne na 100 tysięcy mieszkańców.

Jak widzicie w Toskanii przewyższono limit o 1 osobę na 100 tysięcy mieszkańców. Nie muszę Wam pisać jaka zawrzała burza w internecie. Ludzie są już bardzo zdenerwowani. Sklepy zamknięte, bary, restauracje tylko na wynos. godzina policyjna od pół roku jak i nie więcej. Same zakazy, szkoła online. Zdenerwowanie dochodzi do maksimum wytrzymałości. Ludzie potrzebują powrócić do pracy, dzieci chcą do szkoły. Od roku siedzimy w czterech ścianach i nic się nie zmienia.

Rodzice podchodzą do wszystkiego z coraz większym pesymizmem. Mówi się, że w tym roku dzieci prawdopodobnie nie wrócą do szkoły….

A Pistoia wchodzi w piąty tydzień czerwonej strefy. Wycieczka do Florencji (30 km stąd) czy nad morze staje się coraz większym marzeniem.

Chyba nikt nie wyobrażał sobie takiej sytuacji na świecie.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *