Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on mar 20, 2021 in Moja Toskania | 0 comments

Pistoia czwarty tydzień w strefie czerwonej

Pistoia czwarty tydzień w strefie czerwonej

Wczoraj, w piątek 19 marca, ogłoszono, że w dniach od 22 do 28 marca Pistoia nadal pozostanie w czerwonej strefie. Ogólnie Toskania będzie w pomarańczowej strefie, ale 93 gminy (oraz 3 prowincje) zakwalifikowały się do czerwonego koloru. Jeśli chcecie dowiedzieć się o jakie miejsca chodzi to kliknijcie na link tutaj, do portalu Polacy we Włoszech.

Od miesięcy żyjemy z tygodnia na tydzień w oczekiwaniu na informację, w jakim kolorze będzie nasze miasto. Już dawno słyszeliśmy, że z czerwonej strefy wyjdziemy dopiero po Wielkanocy i jak widzę ten scenariusz się sprawdza. Dlatego chyba już nas nie dziwi, że po raz czwarty Pistoia będzie zamknięta i że musimy siedzieć w swojej gminie.

Dobrze, że można uprawiać sport w pojedynkę. Dobrze, że jednak pozwalają się ruszać. Siedzenie w domu jest już nie do zniesienia, a wychodzenie tylko w celach zakupów spożywczych, do apteki czy kiosku, już nie cieszy. Pogoda przepiękna i aż się chce coś zrobić, gdzieś pojechać. Pozostaje trekking w pobliży miejsca zamieszkania.

W parkach zabawki dla dzieci oraz siłownie zostały okolone taśmą biało – czerwoną, co oznacza, że nie można z nich korzystać.

Nie jest to wesoły widok. Gdzie podziały się wszystkie dzieci, które o tej porze roku wesoło bawiły się na dworzu. Od tygodni siedzą w domach, przed komputerami, tabletami czy telefonami. A przyroda kwitnie.

Nie możemy nic na to poradzić. Pozostaje czekać na dobre wieści.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *