Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on gru 19, 2020 in Moja Toskania | 0 comments

Festiwal kolorów

Festiwal kolorów

Wczoraj we Włoszech ogłoszono kolejne rozporządzenie dotyczące pandemii. Tym razem obejmuje ono okres świąteczny. Schemat przekazany przez rząd Włochom przypomina mi trochę festiwal kolorów. Kojarzy ze światłami ulicznymi, które co chwilę się zmieniają.

Foto Pixabay

Zobaczcie sami:

Strefa pomarańczowa: 19 grudnia

Strefa żółta: od 20 do 23 grudnia

Strefa czerwona: od 24 do 27 grudnia

Strefa pomarańczowa: od 28 do 30 grudnia

Strefa czerwona: od 31 grudnia do 3 stycznia

Strefa pomarańczowa: 4 stycznia

Strefa czerwona: 5 i 6 stycznia

Strefa żółta: 7 stycznia

Reasumując sytuacja wygląda następująco: Na kilka dni luzują obostrzenia, ludzie polecą do sklepów, będą się przemieszczać w poszukiwaniu prezentów. W sklepach kolejki będą niewyobrażalne, odległości niezachowane….Jednym słowem zbiorowe wyjście na miasto i masowe zakupy.

Następnie na same święta i Nowy Rok całkowita blokada kraju. Będzie można wychodzić tylko w plinych sprawach pamiętając oczywiście o godzinie policyjnej.

W marcu tłumaczono nam, że blokada kraju następowała jak na 100.000 mieszkańców zachorowało iluś tam za dużo, co oznaczało lockdown. W zeszłym tygodniu rządzący w Toskanii mówili, że to kwestia dni czy godzin jak staniemy się żółtą strefą. A za chwilę jednak będziemy znów w całkowitym lockdawnie, w czerwonej strefie. Zamknięci w czterech ścianach.

Zaczynam się gubić….

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *