Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on sie 18, 2020 in Moja Toskania | 0 comments

Wakacyjne Montecarlo

Wakacyjne Montecarlo

W związku z panującą pandemią w tym roku we Włoszech jest zdecydowanie mniej turystów. A w niektórych miejscach w ogóle ich nie widać. Tak było właśnie w Montecarlo, w gminie w prowincji Lukki. Na ulicach pusto.

Gdyby nie otwarte restauracje i sklepy można było powiedzieć, że to wymarłe miasto.

Sklep spożywczy zdezynfekowany

Albo, że zostało ono opuszczone na jakiś czas. Zajrzałyśmy do sklepiku z terakotą. We wnętrzu nie było nawet właściciela. Poszłyśmy na kawę i pizzetkę do baru. Właściciel przypomniał o założeniu maski ochronnej, którą miałam zawieszoną na ręku. Oprócz nas nie było innych klientów.

Mocna kawa postawiła na nogi, dzięki czemu ruszyłyśmy na dalszy spacer.

Montecarlo liczy prawie 4400 mieszkańców. Mury okalające centrum miasta mają długość 850 metrów. Postawiono je w latach 1333-1337. Tu znajduje się ogromna forteca, kościół Świętej Anny oraz teatr z XVII wieku.

We Włoszech i na świecie słynie z dobrych win. Produkcja ich została zapoczątkowana już w IX wieku o czym świadczą historyczne dokumenty. W 1969 roku wino białe otrzymało siglę D.O.C (Montecarlo Bianco D.O.C. czyli vino di origine controllata, wino kontrolowanego pochodzenia. W 1985 siglę otrzymało również Montecarlo Rosso, wino czerwone. W 1970 roku powstało konsorcjum win D.O.C. w Montecarlo.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *