Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on lip 15, 2020 in Moja Toskania | 1 comment

Gdzie nosić maskę ochronną?

Gdzie nosić maskę ochronną?

Według ostatnich informacji maski ochronne należy nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz w miejscach gdzie nie jest możliwe utrzymanie jednometrowej odległości.

Zdjęcie archiwalne z marca 2020

O jakie pomieszczenia chodzi? Oczywiście nie o nasze mieszkania tylko miejsca gdzie mogą znajdować się skupiska ludzi. Mowa o sklepach, muzeach, kinach, restauracjach, salonach fryzjerskich czy kosmetycznych, autobusach, pociągach, metrze, itd.

Na dworzu można więc nie nosić cały czas masek ochronnych. Trzeba je założyć w momencie kiedy dystans pomiędzy ludźmi jest mniejszy niż jeden metr.

Oczywiście należy pamiętać o myciu rąk żelem dezynfekującym, który jest do dyspozycji na wejściu do każdego sklepu, biura czy innego miejsca publicznego.

Według dekretu rządowego z 14 lipca br. do końca miesiąca będą jeszcze zamknięte dyskoteki. W kinach i teatrze będzie mogło przebywać 200 osób. Spektakle na świeżym powietrzu będzie mogło oglądać 1000 osób. Na siłowniach dystans pomiędzy osobami musi wynosić 2 metry.

W prywatnym samochodzie mogą podróżować 3 osoby niebędące rodziną: kierowca i dwóch pasażerów. Według ostatniego dekretu najlepiej będzie, żeby pasażer usiadł z tyłu, a nie obok kierowcy. Wszyscy muszą nosić maskę ochronną.

1 Comment

  1. u nas podobnie 😉 – zamiast 1 metra 2 – reszty nawet nie pamiętam – ciągle zmieniają – a do kina chwilowo nie chodzę a na dyskotekę już za stara jestem – nie wiem jak Ty ale myślę, że podobnie – TĘSKNIĘ ZA NORMALNOŚCIĄ 🙂

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *