Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on maj 4, 2020 in Moja Toskania | 0 comments

Wiosna z bliska

Wiosna z bliska

Dobre wieści! Od soboty 02.05.2020 w Toskanii możemy uprawiać sporty!

Zdjęcie z piątku 1 maja

Możemy chodzić na długie spacery, jeździć na rowerze i cieszyć się przyrodą.

Oczywiście nie trzeba było nikogo namawiać. Ludzie ruszyli z domów i zajęli wszystkie drogi i dróżki mojego miasta. Z pewnością tak samo stało się w całym regionie. Od dzisiaj 04.05.2020 dekret obowiązuje w całych Włoszech. Cała Italia teraz spaceruje!

Mój pierwszy kierunek trekkingu nazywał się Valdibrana. W sumie jakieś 7 km z hakiem. Czy wyobrażacie sobie, że ostatni raz spacerowałam 4 marca! Minęły dwa miesiące, w głowie się nie mieści. Długie dwa miesiące siedzenia w domu.

W kwesti maseczek nie wiem do końca, czy uprawiając sport musimy je mieć na ustach czy nie. Ludzie różnie to odbierają. Jedno jest pewne: kiedy szybko maszerujesz lub biegniesz to trudno się oddycha z czymś na ustach i nosie. Połowa osób nie zakłada masek, mniejsza połowa zakłada. Jest jeszcze mały procent osób, które maski zakładają kiedy kogoś mijają. Skomplikowane. Zważając na to ile osób wyszło w weekend…. Ja maseczkę trzymałam w pogotowiu na ręku. W czasie mojego trekkingu 3 czy 4 razy minął mnie wóz policyjny, ale nie zatrzymał się, by zwrócić mi uwagę.

Pogoda w niedzielę dopisała. 27 stopni na termometrze w oknie. Poniżej zdjęcia z pierwszego trekkingu po 2 miesiącach przerwy.

Jak widać przyroda kwitnie. Szkoda, że nie możecie poczuć zapachu akacji.

W Valdibrana wstąpiłam do kościoła.

Przy drzwiach napis informujący, że msze nie odbywają się już od 8 marca

We wnętrzu unosił się silny zapach mocnego płynu do mycia podłogi. Może często wykonywana jest dezynfekcja.

Pomodliłam się przy kamieniu, na którym ukazała się kiedyś Madonna. Na przeciwko siedziała pani w maseczce i odmawiała różaniec.

Ach jak jest teraz pięknie! Radość z podziwiania wiosny z bliska.

W powrotną drogę było z górki. Kolejny trekking już niebawem.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *