Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on mar 11, 2020 in Moja Toskania | 0 comments

Szkoła online, czasy koronawirusa

Szkoła online, czasy koronawirusa

Od zeszłego tygodnia dzieci siedzą w domu. Szkoła zacznie się dopiero w poniedziałek 6 kwietnia br. Jak dobrze pójdzie….bo wiemy, że potem będzie Wielkanoc…

Pani wychowawczyni już pierwszego dnia podkreśliła, że nie są to wakacje i że trzeba iść do przodu z materiałem. Codziennie dzieci dostają nowe prace domowe. Profesor od angielskiego nagrywa lekcje i przesyła video na Whattsapp.

Dzisiaj rano rozpoczęła się pierwsza lekcja online. Klasa łączy się z aplikacją, a następnie wszyscy słuchają profesorki od sztuki.

Lekcja zaczęła się o 7.50, ma zakończyć się o 9.50. Jest trochę problemów z tym, by wszyscy dołączyli do video chatu. Tak więc równocześnie chat rodzicielski na WhatssAppie jest bombardowany przez prośby o pomoc. Niektórzy używają komputera, inni telefonu. Do lekcji sztuki przyłączyło się 18 uczniów. Klasa liczy 25 osób.

Tak wygląda nasze życie szkolne w czasie panującego koronawirusa. Trzeba wstawać raniutko i być gotowym do lekcji już przed 8. Czy panie profesorki nie mogłyby zacząć lekcji trochę później?

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *