Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on sty 15, 2020 in Moja Toskania, Moje spotkania | 0 comments

Anulowane warsztaty: Świetnie gotująca kobieta przedsiębiorcza

Anulowane warsztaty: Świetnie gotująca kobieta przedsiębiorcza

6 marca 2020:

Z wielką przykrością informuję, iż warsztaty kobiety przedsiębiorczej nie odbędą się w terminie do 16 do 23.05.2020. Niestety nie jest to spowodowane ani moimi sprawami ani Sandry.

Poniżej nie kasuję informacji o majowych warsztatach. Dla zainteresowanych dodam, że prawdopodobnie zostaną one przełożone na jesień. Czekamy na sytuację we Włoszech.

Oto opis warsztatów kulinarnych połączonych z zajęciami dla przedsiębiorczych kobiet:

Zapraszam wraz z Sandrą Martynów, która poniżej przedstawia co takiego fajnego zdarzy się podczas naszego tygodniowego spotkania w maju.

Sandra i ja podczas warsztatów w 2018 roku

Zgodzisz się ze stwierdzeniem, że gotowanie to też zarządzanie? W dużej mierze zarządzanie sobą w czasie – by się zwyczajnie wyrabiać na czas, by tak zaplanować posiłki, by były nie tylko smaczne, ale i optymalnie dobrane choćby pod względem witamin czy minerałów. Bo o kaloriach to tu – w Toskanii – wspominać nie będziemy 😊 wszystko co dobre zjemy 😊 .

Ale to też zarządzanie procesem robienia zakupów a tu już się kłania zarządzanie budżetem. Kobieta przedsiębiorcza to taka, która daje swoim pieniądzom wyraźne wskazówki dokąd i na co mają pójść i nie pozwala by uciekały jej między palcami. Być może powiesz – „czyli to zwyczajnie nie o mnie bo mnie się kasa nie trzyma”. I fakt, że potrafisz to głośno powiedzieć jest pierwszym krokiem do tego aby przejść na jasną stronę mocy. W ciągu niespełna dwóch lat przeszkoliłam z tematyki zarządzania domowym budżetem blisko tysiąc kobiet. I wiesz co najczęściej od nich słyszałam? Że to wcale nie jest takie trudne jak im się pierwotnie wydawało! Mało tego – niektóre to wręcz polubiły temat zarządzania kaską czy też odważyły się na mniejsze czy większe inwestycje!!! A wszystko po to by budować swoją niezależność i podnosić poczucie własnej wartości!!!

Podczas 3 dni warsztatów ze mną (teorii będzie ok 15% – reszta to ćwiczenia, zadania i raz jeszcze ćwiczenia i zadania) nauczysz się:

– określać swój termostat finansowy

– analizować i poprawnie interpretować swoje aktywa i pasywa. Masz mieszkanie czy dom na kredyt i żyjesz w przekonaniu, że to inwestycja bo zamiast płacić komuś spłacasz swoje mieszkanie? No właśnie… wyjaśnię Ci w jakie pułapki wpada nasz tok rozumowania

– organizować swój prywatny budżet – i to niezależnie od faktu czy jesteś singlem, żyjesz w związku czy też masz własną rodzinę (dla rodziców jest opcja dodatkowego bloku tematycznego pt. „kieszonkowy zawrót głowy”)

– jak organizować sobie dodatkowe środki na realizację marzeń czy przyjemności

– i jeszcze kilka innych – w zależności od Waszych potrzeb i zapytań

Na trzeci – ostatni dzień zaplanowałam wspólne rozegranie gry „podróż bohatera”, która może stać się Twoim drogowskazem na dalszej drodze budzenia i rozwijania świadomości finansowej, Twojego rozwoju osobistego, ale i kontynuacji ścieżki rozwoju umiejętności kulinarnych – bo jako uczestniczka warsztatów prowadzonych przez Olę doskonale pamiętam jak potrafi zainspirować do kontynuowania kuchni toskańskiej już po powrocie do domu.

W kulinarnej części warsztatów doświadczysz zagniatania, krojenia, pieczenia i gotowania 😊

W ciągu dwóch pierwszych dni przygotujemy wspólnie przystawkę, dwa dania makaronowe oraz desery. Proponowane dania są – jaka sama nazwa regionu wskazuje – toskańskie! Lubimy bruschette, crostini, panzanellę, pappę di pomodoro, pici, cantuccini czy ricciarelli.

W ogrodzie zbieramy miętę czy melisę i spontanicznie gotujemy sobie napary. Bardzo prawdopodobne jest też to, że wpadnie nam w ręce jakiś ciekawy składnik i nagle ugotujemy coś ciekawego czego zupełnie nie było w planie 😊 Tak było na przykład na warsztatach, w których brała udział Sandra (ta sama, która będzie teraz prowadzić warsztaty) i kiedy to dziewczyny tak się rozpędziły ze zbieraniem fig z drzewa, że zrobiliśmy nie tylko zaplanowaną wcześniej tartę z figami i kozim serem, ale i kilka słoiczków konfitury z fig, która pojechała z dziewczynami do Polski 😊

W trzeci dzień natomiast będziemy robić pizzę lub toskański chleb, które wypiekane będą w specjalnym piecu chlebowym, który jest na wyposażeniu willi. Ola nauczy Was jak robić bigę – czyli zaczyn, z którego będziemy później wypiekać chleb.

Po gotowaniu wspólnie nakrywamy do stołu i zasiadamy do prawdziwej biesiady.

W skład oferty wchodzą:

  • Pobyt (6 nocy) w klimatycznych toskańskich willach
  • 3 dni warsztatów kulinarnych (wszystkie niezbędne do gotowania produkty są w cenie). Warsztaty kończą się samodzielnie przygotowanym obiadem ok.godz.14:00-15:00.

Każdy uczestnik otrzymuje mini kolekcję przepisów do wykorzystania podczas zajęć i samodzielnie w domu oraz dyplom potwierdzający ukończenia kursu i śliczny toskański fartuszek kuchenny na pamiątkę.

  • 3 dni warsztatów rozwijających umiejętności zarządzania budżetem i sobą w relacji z pieniądzem – słowem jak się z nim dogadać i żyć w zgodzie

Każdy uczestnik otrzymuje zestaw materiałów szkoleniowych, dyplom potwierdzający ukończenie kursu oraz książkę „Niezbędnik Finansowy” autorstwa trenerki prowadzącej warsztaty.

Warsztaty – informacje uzupełniające

  • Termin: 16-23.05.2020
  • Lokalizacja: klimatyczna willa pod Lukką
  • Dojazd, śniadania i kolacje we własnym zakresie.

Polecamy tanie linie lotnicze – z kilku miast w Polsce są realizowane loty do Pizy. Stamtąd można przyjechać autobusem lub autem – z zamówionym wcześniej kierowcą

  • Cena 450 Euro. Na potwierdzenie zaliczki należy wpłacić zaliczkę w wysokości 150 Euro w ciągu 7 dni od dnia zgłoszenia chęci udziału w warsztatach.

Zapytania prosimy kierować na maile: martynowsandra@gmail.com

aleksandra.seghi@email.it

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *