Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on gru 9, 2019 in Moja Toskania | 0 comments

Zabujało o godzinie 4.37

Zabujało o godzinie 4.37

Dzisiaj w nocy w prowincji Florencji miało miejsc kilka wstrząsów ziemi. O godzinie 3.39 trzęsienie w skali 3.2, o godzinie 3.42 w skali 3.4. Tych wstrząsów nie odczuliśmy w Pistoi. Natomiast o godzinie 4.37 ziemia zatrzęsła się z siłą 4.5 magnitudy. Kilka minut później nastąpiły jeszcze dwa mniejsze wstrząsy. Julcia obserwowała żyrandol, ale nie poruszał się.

Już przed godziną 4.30 nie spałam. Przekręcałam się z boku na bok. Julcia obudziła się dosłownie dwie minuty przed najsilniejszym wstrząsem. Łóżka mocno zaczęły się kołysać, a odźwięk był bardzo dziwny. Jak by wiejącego wiatru. Potem cisza. Wszystko się uspokoiło. Po kilku minutach pisały już o tym gazety internetowe. Nad ranem zaczął padać deszcz.

Epicentrum znajdowało się pomiędzy Scarperią a Barberino di Mugello. Wstrząsy były odczuwalne nie tylko w prowincji Florencji, ale również w Prato, Pistoi, Montecatini Terme, Pizie, Sienie oraz nawet Bolonii oraz Perugi.

Odnotowano uszkodzenia budynków w rejonie Mugello. Zostały zamknięte szkoły w Barberino di Mugello, Vicchio, Vaglia, Marradi i Borgo San Lorenzo. Moja Julcia miała oczywiście nadzieję, że w Pistoi też zamkną…

Więcej informacji na portalu Polacy we Włoszech, gdzie zebraliśmy trochę świadectw od mieszkańców Toskanii. Artykuł o trzęsieniu ziemi znajduje się tutaj.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *