Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on wrz 7, 2019 in Moja Toskania | 0 comments

Klown w mieście

Klown w mieście

Kilka dni temu przechodząc przez centrum Pistoi zauważyłam coś ciekawego. W jednej z uliczek, która od via degli Orafi prowadzi do Piazza della Sala (dla uściślenia via Nave) ktoś nakleił na murze klowna.

Nie miałam czasu dłużej się zatrzymać więc pstryknęłam tylko dwa zdjęcia. Upozycjonowanie maski dość mnie zaskoczyło, gdyż to nie jest zbyt ładna ulica. Niestety po jej lewej stronie znajdują się kosze na śmieci należące do pobliskich restauracji.

Może właśnie dlatego autor powiesił tu coś nietypowego, żeby ulica stała się bardziej interesująca i bardziej uczęszczana przez miejscowych i turystów.

Dopiero później w domu zauważyłam na zdjęciu, że na masce widnieje podpis autora, Asino n.11.

Jeszcze tego samego dnia wstawiłam jedno zdjęcie na Instagram, a już wieczorem skontaktował się ze mną sam autor. Niesamowite jak znalazł na Instragramie to zdjęcie. Wystarczył tag Pistoia, który widocznie śledzi z uwagą.

Zapytał się czy może moje zdjęcie opublikować na swoim Instagramie. Cała przyjemność po mojej stronie.

Jak się okazało z profilu Asino n.11 jeździ on po różnych miastach włoskich, w szczególności po Toskanii i umieszcza maski klownów w różnych zakątkach. W internecie wyczytałam, że w Pistoi pozostawił po sobie około 10 masek. Muszę więc w wolnym czasie wybrać się na poszukiwania. Tymczasem zostawiam Was z tą jedną. Może i Wy natraficie na nie w innych miastach, bądź w samej Pistoi.

Oczywiście dajcie znać.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *