Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on maj 11, 2019 in Moja Toskania | 0 comments

Jazda autobusem z Pistoi na lotnisko we Florencji

Jazda autobusem z Pistoi na lotnisko we Florencji

Z Pistoi na lotnisko do Florencji można dostać się oczywiście autem. Ale jeśli jesteśmy na „piechotę” to mamy dwa wyjścia:

  1. Jazda pociągiem do Florencji na stację Santa Maria Novella, a później jazda nowym połączeniem tramwajowym
  2. Spod stacji kolejowej w Pistoi odjeżdża również autobus w kierunku Florencji, zatrzymujący się na „prośbę” na lotnisku we Florencji.
Przystanek autobusowy przed lotniskiem we Florencji

Druga opcja wydaje się łatwiejsza i szybsza. Ale niestety nie jest tak kolorowo. Przede wszystkim autobus jeździ tylko od poniedziałku do soboty. W niedzielę absolutnie nie!

Po drugie nawet jak jeździ 6 dni w tygodniu to dobrać odpowiednia godzinę jest wielkim problemem. Autobus jeździ dosłownie kilka razy na dzień.

Godziny odjazdu autobusu

Dodatkowo w sobotę ostatni autobus o 18.54 nie odjeżdża i już.

Warto jest spytać się na stacji z jakiego przystanka odjeżdża ten autobus i uważnie patrzeć czy podjeżdża coś z napisem: Firenze. Autobus bowiem ma różne oznaczenia. Na przystanku nazywa się R04. W kasie biletowej nazywa się R04 lub P52. Natomiast na przystanek dzisiaj przyjechał autobus DD…. Jak widać wielki chaos…. Dużo cierpliwości i uwagi.

Plusem jest to, że autobus jedzie bezpośrednio z Pistoi na lotnisko. Jeśli nie ma korka na autostradzie to podróż trwa mniej niż przewidują godziny przyjazdu.

Autobus jest pusty i bardzo wygodny.

Bilet kosztuje 4.50 euro.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *