Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on sty 16, 2011 in Moja Toskania | 0 comments

Gratulacje dla szczesciarzy

Gratulacje dla szczesciarzy

Pistoia moze pochwalic sie kolektura totolotka, w ktorej wygrano 70 milionow euro. Wlasciciele powiesili ogromny napis obwieszczajacy te informacje i jestem pewna, ze przyciaga do wejscia do srodka i (ma sie rozumiec) do zagrania.

Wlosi bardzo lubia grac w przerozne gry hazardowe.

We Włoszech Superenalotto istnieje od 3 grudnia 1997 roku. Rożni się od polskiego lotka tym, ze sześć cyfr możemy wybrać spośród cyfr od 1-90, co daje mniejszą możliwość wygrania. Stąd moi znajomi Włosi bardzo lubią grać w Dużego Lotka w Polsce, gdyż u nas zwiększa się nadzieja trafienia szóstki.

Również w Lotto można obstawić cyfry od 1-90. Należy jeszcze podać jedno z dziesięciu miast (Bari, Cagliari, Florencja, Genua, Mediolan, Neapol, Palermo, Rzym, Turyn, Wenecja), na które obstawiamy dany numer. Na jedno miasto można postawić najwyżej pięć cyfr. W sumie w jednej grze można zastosować dziesięć cyfr.

Za najstarszego przodka historycznego Lotto uważana jest “borse di ventura”, gra o której wzmianki pochodzą z Mediolanu z 1448 roku. Źródła literatury podają, że chodziło o siedem woreczków zawierających odpowiednio 20, 25, 30, 50, 75, 100, 300 dukatów. Płacąc jednego dukata dostawało się jeden bilet ze swoim imieniem, znajdujący się w pojemniku z wikliny. Płacąc więcej dukatów, dostawało się więcej biletów. Następnie na mediolańskim placu Sant’Ambrogio wystawiano również drugi pojemnik zawierający tyle samo biletów co w pierwszym, z czego siedem biletów odnosiło się do siedmiu wyzej wymienionych wygranych, reszta biletów była pusta.

Osoba odpowiedzialna za losowanie najpierw z pierwszego pojemnika losowała bilet z imieniem, a z drugiego bilet, który był odpowiedzialny za ewentualną wygraną

Poniżej przytoczę kilka rad dla grających w Lotto:

Gra w Lotto jest GRĄ i taką jest zawsze pojmowana; w Lotto wygrywa ten kto ma szczęście i tak jak we wszystkich grach jest bardziej prawdopodobne przegrać niż wygrać,:

 • Rozważnym jest obstawianie jednej cyfry co nie naraża własnych oszczędności.

 • Szczęście może nagrodzić zwykłe obstawienie za 1000 lirów.

 • Jeśli to możliwe lepiej jest obstawiać dany numer na każde z miast

 • Mała wygrana pozwoli odzyskać inwestycje i będzie mogła być przeznaczona na następne losowanie.

 • Gdyby ani za pierwszym razem ani za drugim żaden numer nie został wylosowany, radzi się powtórzyć to samo obstawienie trzy razy.

 • Dobrze jest podzielić grę na więcej kartek, które dadzą mniejszą sumę pienieżną niż obstawiać duże sumy na trzy, cztery lub pięć wygranych numerów

 • W niepewności na jakie miasto obstawić, wybrać to, na którym istnieją jedna lub więcej cyfr, które w danym mieśce nie wyszły od bardzo długiego czasu.”

   

  Zacytowany fragment pochodzi z niewydanej jeszcze mojej ksiazki pt.”W krzywym zwierciadle”.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *