Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on maj 7, 2024 in Moja Toskania | 0 comments

Obchody Święta Konstytucji 3 maja we Florencji

Obchody Święta Konstytucji 3 maja we Florencji

5 maja 2024 roku w Kościele Santa Felicita we Florencji odbyły się uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3 maja. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Konsulat Honorowy RP we Florencji i Toskanii, Stowarzyszenie Partum Synthesis oraz Parafię Kościoła Santa Felicita we Florencji.

.

.

Niestety w niedzielę we Włoszech odbywał się strajk kolei państwowych, co bardzo skomplikowało dojazd do Florencji. Musiałam zdecydować się na podróż autem do centrum miasta czego bardzo nie lubię, bo dostałam mandat za wjazd na pas autobusowy….We Forencji jest mnóstwo telekamer, autoveloxów mierzących prędkość. Bardzo łatwo złapać mandat, o czym krążą informacji nie tylko u turystów ale również i Włochów. Auto zostawiłam poza strefą ograniczonego ruchu, a następnie z Federicą wjechałyśmy w strefę ograniczonego ruchu. Nasz podróż dwukilometrowa trawała około 30 minut. Wąskie uliczki jednokierunkowe, turyści wchodzący pod auto. Trzeba było mieć oczy bardzo szeroko otwarte i uważać na każdy krok przechodniów.

.

.

.

Palazzo Pitti

.

Do kościoła przy Ponte Vecchio przyszło wiele osób. Wszystko pięknie się udało.

.

.

.

.

.

Po koncercie Konsul Honorowy RP Stefano Barlacchi zaprosił wszystkich na polski poczęstunek. Oprócz polskich dań słonych były i ciasta takie jak szarlotka, makowe w polewie czekoladowej oraz zebra. Nie zabrakło delicji czy ptasiego mleczka.

.

.

.

.

.

Były chwile rozmów i poznawania nowych osób. Następne spotkanie polsko włoskie chyba dopiero w czerwcu.

.

.

Pełną relację z wydarzenia możecie przeczytać oraz obejrzeć na portalu Polacy we Włoszech. Kliknijcie TUTAJ.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *