Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on maj 21, 2023 in Moja Toskania, Moja Toskania w radio i telewizji, Moje spotkania | 0 comments

Wystawienie obrazu Madonny z Montenero i relikwii Św. Jana Pawła II w Santa Trinità we Florencji. Relacje video.

Wystawienie obrazu Madonny z Montenero i relikwii Św. Jana Pawła II w Santa Trinità we Florencji. Relacje video.

18 maja 2023 roku miało miejsce wystawienie obrazu Madonny z Montenero (okolice Livorno, Toskania) i relikwii Św. Jana Pawła II w Kościele Santa Trinità we Florencji.

.

.

Patronat nad wydarzeniem obiął Konsulat Honorowy RP we Florencji. Było to bardzo wzruszające wydarzenie. Widziałam jak wierni klękają przed relikwią, modlą się. W momencie przyjazdu stawali też i przechodnie oraz robili zdjęcia. Niektórzy podchodzili i też się modlili.

Poniżej relacja video.

.

.

.

Ksiądz Joby Mupprappallil kościoła Santa Trinità opowiedział obecnym historię Madonny z Montenero.

.

.

Niestety podczas wprowadzenia o godzinie 12 zabrakło kilku słów o relikwii Św. Jana Pawła II. Nikt nie opowiedział historii koszuli, którą papież miał na sobie w dniu zamachu na jego życie. To wielka szkoda…

.

.

Ogromnym zaszczytem było dla mnie relacjonowanie wydarzenia wraz z dziennikarzem Toscana Tv, Fabrizio Borghini. Poprosił o wypowiedź, a mi podskoczyło serce do gardła. Znam go z telewizji od 25 lat, odkąd mieszkam w Toskanii. Pamiętam jego wieczorne dzienniki telewizyjne. Kto by pomyślał, że po tylu latach poznam go osobiście i jeszcze będę rozmawiac na wizji. Dla takich chwil warto życ.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *