Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on lut 20, 2023 in Moja Toskania, Moje spotkania | 0 comments

Polonijne spotkanie karnawałowe we Florencji

Polonijne spotkanie karnawałowe we Florencji

Wczoraj we Florencji, w parafii przy kościele Santa Lucia dei Magnoli (przy Lungarno, dwa kroki od Mostu Złotników) odbyło się polonijne spotkanie karnawałowe. Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Polek spotykających się w niedzielę w wyżej wymienionej parafii, wraz z proboszczem, księdzem Grzegorzem Sierzputowskim oraz z Konsulatem Honorowym RP we Florencji i Toskanii.

Sala parafialna pękała w szwach, a osoby, które nie zdołały już wejśc, zgromadziły się przy drzwiach wejściowych oraz na dziedzińcu. Na szczęście pogoda dopisała i dzięki temu najmłodsi grali nawet w piłkę, a towarzystwa dotrzymywał nam również pies księdza Grzegorza.

Na wstępie zabrał głos Konsul Honorowy RP Stefano Barlacchi. Podziękował księdzu Grzegorzowi za gościnnośc i Paniom z parafii za współorganizację eventu.

Konsul wspomniał o nadchodzących wydarzeniach, na które wszystkich gorąco zaprosił.

Kiedy opowiedział o szkole polskiej, która wkrótce będzie działac we Florencji, w sali rozbrzmiały głośne oklaski.

Długi stół był obficie zastawiony karnawałowymi pysznościami. Oprócz polskich faworków, pączków z dziurką, nie zabrakło keksu oraz włoskich ryżowych frittelli.

Z napełnionymi talerzami można było wyjśc na podwórko i to czyc ciekawe rozmowy. Nawiązały się nowe znajomości. A przy okazji wszyscy prstrykali pamiątkowe zdjęcia.

Mam nadzieję, że kolejne spotkanie już wkrótce.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *