Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on gru 15, 2020 in Moja Toskania | 0 comments

Wystawa pod arkadami starego szpitala w Pistoi. Hołd dla pracowników szpitala.

Wystawa pod arkadami starego szpitala w Pistoi. Hołd dla pracowników szpitala.

Kilka dni temu w Pistoi odbyła się inauguracja wystawy pod arkadami starego szpitala. Poświęcona jest pracownikom służby medycznej i nosi tytuł „Oddychaj. Twój oddech jest oddechem wszystkich”.

Autorem zdjęć jest Lorenzo Gori. Sfotografował on nie tylko lekarzy, ale również pielęgniarki czy inne osoby pracujące w szpitalu. Wszystkie osoby noszą na sobie maseczki ochronne.

Na tablicy informacyjnej można przeczytać podziękowania dla wszystkich pracowników służby medycznej i innych osób za poświęcenie się by pomóc, leczyć i radzić sobie z SARSCoV2 i innymi chorobami, które każdego dnia dotykają naszą społeczność.

Wystawę przychodzi odwiedzać wielu mieszkańców miasta i okolic. Do rozprzestrzenienia informacji z pewnością przyczynił się burmistrz miasta, który wczoraj na swoim profilu facebookowym opowiedział o wyżej wymienionym projekcie i pokazał zdjęcia wystawy.

Warto jest podejść blisko pod same zdjęcia, przyjrzeć się fotografiom, przeczytać nazwiska. Z bliska widać zmęczenie, czasem powagę.

Myślę, że ta wystawa przykuje więcej uwagi w tym okresie niż inne instalacje w mieście. Owszem, na Placu Katedralnym jest pięknie, ale od zeszłych lat zmieniło się bardzo mało.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *