Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on kwi 5, 2020 in Moja Toskania | 0 comments

Mniej zachorowań, mniej osób w szpitalu, mniej zgonów. Czy można mówić o końcu pandemii?

Mniej zachorowań, mniej osób w szpitalu, mniej zgonów. Czy można mówić o końcu pandemii?

Według ostatnich informacji w Toskanii choruje na koronawirusa 5.672 osób. 1.415 osób znajduje się w szpitalu. 310 osób wyzdrowiało, 308 osób zmarło. W tych dniach mówi się więc o mniejszej ilości zachorowań, jest mniej osób hospitalizowanych oraz mniej osób umiera. Jednak sytuacja nadal pozostaje poważna i nie można jeszcze mówić o powolnym wyjściu z pandemii. Władze regionu są bardzo ostrożne w wypowiadaniu się na ten temat. Trzeba jeszcze czekać i przede wszystkim siedzieć w domu.

Wczoraj niestety w dzienniku telewizyjnym pokazywali jak w Lombardii ludzie zaczęli wychodzić z domu. Również w Neapolu na targu było mnóstwo kupujących warzywa i owoce. Ludzie zaczynają myśleć o Wielkanocy. Policja ma pełne ręce roboty. W Mediolanie na ulice wyszło 160 nowych policjantów, by panować nad sytuacją. Odnotowano wzrost wyjść z domu o 2 procent, co w skali miasta jest dużo. Kilkaset osób.

Trzeba korzystać ze słońca i z faktu posiadania tarasu. Jest pięknie. Niestety naturę musimy oglądać z daleka, ale za to słyszymy śpiew ptaków i delikatny szum wiatru. A ciepło grzeje naszą twarz.

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *