Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on sty 20, 2018 in Moja Toskania, Reporterka z Toskanii filmuje | 0 comments

W szkole otwarcie laboratorium robotyki

W szkole otwarcie laboratorium robotyki

W czwartek 18 stycznia b.r w szkole podstawowej, do kórej uczęszcza Julcia, otworzono laboratorium robotyki edukacyjnej.

 

Jak się okazało całość sfinansowali rodzice. Zebrali około 18.000 euro. Aż się chciało pójść i zobaczyć co takiego kupili do tego laboratorium.

 

Otwarcie miało odbyć się o godzinie 18.00, ale jak na Włochów przystało, trzeba było rozpocząć z opóźnieniem. O godzinie 18.30 zeszliśmy do podziemi szkoły gdzie w kliku słowach opowiedziano o projekcie.

 

Posypały się podziękowania osobom zaangażowanym w projekt.

 

Poinformowano też, że sprzęt z laboratorium będzie wypożyczanym innym szkołom w Pistoi.

 

Na sali nie było obecnego obecnego dyrektora szkoły, ani dyrektorki, która jeszcze do niedawna zarządzała placówką. Została ona nagle przeniesiona do Lacjum. Natomiast przyszedł ex dyrektor, chyba najlepszy włoski dyrektor szkoły jakiego znam. Człowiek oddany, z pasją do tego co robił. Niestety przyszedł moment, że musiał iść na emeryturę. Głosy Pistoi mówią, że chciał kontynuować pracę, ale nie było to możliwe. Wielka szkoda, bo to wielki dyrektor.

 

 

Po prezentacji nastąpił moment podwieczorku oferowanego przez okoliczny supermarket. Była pizza, schiacciata, popcorn i picie. A rodzice popijali szampanem.

 

 

 

Laboratorium udało się nam obejrzeć jeszcze przed tłumem, który zajadał się na dole. Oto krótkie video.

Dzieci są zachwycone i już nie mogą doczekać się kiedy będą pierwsze zajęcia. Niektóre klasy już się zapisały. Ale Julci jeszcze nie, z czego naturalnie nie jest zadowolona.

A oto jak laboratorium wygląda w relacji fotograficznej.

 

Jest też drukarka 3D

 

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *