Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on sie 11, 2017 in Moja Toskania, Moje spotkania | 2 comments

Moja Toskania i Ogólnopolskie spotkanie miłośników włoskiej motoryzacji Forza Italia 2017

Moja Toskania i Ogólnopolskie spotkanie miłośników włoskiej motoryzacji Forza Italia 2017

Z wielką radością pragnę poinformować, że i w tym roku moje książki będą obecne na Ogólnopolskim spotkaniu miłośników włoskiej motoryzacji Forza Italia 2017. A wraz z książkami przybędę również i ja 🙂

 

Klub miłośników motoryzacji i kultury włoskiej ForzaItalia.pl organizuje po raz szósty ogólnopolskie spotkanie. W tym roku jego uczestnicy zgromadzą się w sobotę 2. września w zabytkowym pałacu w Smoszewie niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego.

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów przewidziane są m.in.: rajd nawigacyjny, wystawa klasycznych i współczesnych samochodów oraz jednośladów, konkurs elegancji, jazdy próbne najnowszymi modelami Grupy Fiata, wykłady oraz stoiska kulinarne.

„Spotkania w formule pikniku dla miłośników włoskiego klimatu, a nade wszystko włoskich pojazdów, organizujemy od 2011 roku. Ubiegłoroczny zlot w Dworze Many był rekordowy pod względem frekwencji. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna impreza będzie cieszyć się jeszcze większą popularnością. Tylko w ciągu pierwszych 24. godzin od uruchomienia zapisów swoje uczestnictwo potwierdziło niemal 100 załóg. Spodziewamy się, że ostatecznie na liście może się znaleźć nawet ponad 200 pojazdów!” – mówi Jakub Strzemżalski, komandor zlotu.

Tradycyjnym punktem programu spotkania jest konkurs elegancji, podczas którego jury najpiękniejszą maszynę honoruje pucharem i tytułem „Pojazdu zlotu Forza Italia”. Kolejną atrakcją jest rajd nawigacyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zwiedzać malownicze drogi ziemi zakroczymskiej i zmierzyć się z przygotowanymi specjalnie na tę okazję zadaniami. Dzięki zaangażowaniu autoryzowanego dealera Carserwis i wsparciu grupy FCA będzie można odbyć jazdy testowe najnowszymi modelami włoskich aut.

Ponadto na terenie pałacu w Smoszewie odbędą się wykłady o tematyce związanej z historią włoskich samochodów, a także konkursy wiedzy motoryzacyjnej oraz wiedzy o Włoszech. O podniebienia uczestników oraz osób odwiedzających zlot zadbają liczne stoiska kulinarne.  Zlot Forza Italia 2017 zakończy uroczysta kolacja dla uczestników.

Do udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają właścicieli współczesnych i zabytkowych włoskich pojazdów, klubowiczów zrzeszonych w polskich klubach i na forach internetowych oraz wszystkich miłośników włoskiej myśli motoryzacyjnej.

Inicjatywa ForzaItalia.pl powstała w celu integracji polskiego środowiska sympatyków włoskich pojazdów. Jej założyciele śledzą działania zagranicznych stowarzyszeń, a najciekawsze z nich promują w kraju. Od sześciu lat organizują też regularne zloty, które dzięki wzorowej organizacji i unikatowej atmosferze urosły już do rangi prawdziwego święta włoskiej motoryzacji. Zapisy i szczegóły dotyczące uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej  https://2017.ForzaItalia.pl

 

Patronem medialnym wydarzenia jest Moja Toskania oraz Polacy we Włoszech 🙂

2 komentarze

  1. Zachęciłaś i to bardzo:) Dziękuję za wpis bo nawet nie wiedziałam, że taki zlot odbywa się w Polsce!

    • Czyli, ze sie zobaczymy? Pozdrawiam!

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *