Pages Menu
TwitterFacebook
Categories Menu

Posted by on cze 7, 2019 in Moja Toskania | 0 comments

Piekarniczo-cukierniczo

Piekarniczo-cukierniczo

Moi Drodzy,

jak wiecie od stycznia jestem w pełni zaangażowana w projekcie piekarniczo – cukierniczym.

Kurs przeprowadzony jest dla osób, które chcą zdobyć dyplom w tym zawodzie. Jest on bardzo intensywny dlatego możecie zauważyć, że na blogu mało co piszę. Niestety doba ma za mało godzin i nie wyrabiam się ze wszystkimi obowiązkami.

Za mną sześć miesięcy kursu, który był podzielony na część praktyczną oraz teorię. Z każdego przedmiotu był końcowy test, więc wieczorami trzeba było się również uczyć z książek i zeszytów. Na lekcjach wywiązały się szczególne więzi. Często piekliśmy coś w domu i przynosiliśmy do spróbowania, w przerwach między zajęciami chodziliśmy do parku i wspólnie jedliśmy obiad. 8 marca panowie przynieśli paniom kwiaty.

Na zajęciach w piekarni uczyliśmy się wypiekać same pyszności. A potem wszystkie te dobroci zanosiliśmy do domu. Ja obdzielałam nimi wszystkich sąsiadów, rodziców dzieci z klasy Julci czy przyjaciół. Zamrażalka też jest pełna schiacciaty czy chleba.

Mamy szczęście do wspaniałych profesorów, którzy zawód ten wykonują z pasją i chcą przekazać nam jak najwięcej wiadomości i sekretów.

Alessandro cierpliwie odowiada na wszystkie nasze pytania

Od przyszłego tygodnia wchodzę w kolejną fazę kursu, a mianowicie staż w piekarni. A jak wiecie piekarze pracują w nocy… Jedną próbną noc przeżyłam wraz ze znajomą z kursu Gaią.

Czas nam szybko zleciał, noc wcale się nie dłużyła. Mam nadzieję, że przez najbliższy miesiąc zarwane noce nie będą dużym problemem i że zdobędę nowe doświadczenie w tej materii.

W lipcu najtrudniejsza faza, bo końcowe egzaminy regionalne. Ale o tym będę Was jeszcze informować.

Chcę Wam napisać, że pomimo wysiłku i trudu jestem szczęśliwa z realizacji tego projektu. Spełniajcie swoje marzenia, realizujcie do końca swoje plany. Trzeba tylko chcieć.

Żyjcie z pasją i oczywiście uśmiechem na ustach!

Post a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *